Psychoterapia grupowa Lublin

Oparta jest na wiedzy o procesach grupowych jak i indywidualnej psychologii pacjenta. Daje ona możliwość zetknięcia się z tym, co się dzieje „tu i teraz” w relacji do grupy oraz zbadania jak to, co się dzieje w grupie ma się do tego co się dzieje w życiu poza grupą. W założeniu, że trudności, które pacjent doświadcza w swoim codziennym życiu znajdą swój wyraz w relacji do grupy i terapeutów z tą jednak różnicą, że na terapii grupowej będzie miał możliwość ich rozpoznania, omówienia i zrozumienia.

Pacjent będzie miał możliwość doświadczenia wielu relacji w jednym czasie i miejscu; doświadczenia, usłyszenia i zauważenia sposobu, w jaki tworzy relacje z innymi, w reakcji na co oraz to, jak inni przeżywają bycie w relacji z nim. To może sprzyjać pogłębieniu samoświadomości, zmotywowaniu do zmian oraz poprawieniu jakości relacji interpersonalnych z osobami w otoczeniu pacjenta.

Sesje psychoterapii grupowej zazwyczaj odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają od 90 do 120 minut. Grupa składa się z maksymalnie z 12 osób oraz 2 terapeutów i może mieć charakter:

  • zamknięty (to oznacza, że do już powstałej grupy nie mogą dołączyć nowi pacjenci) lub
  • otwarty (to oznacza, że do już powstałej grupy mogą dołączyć nowi pacjenci w późniejszych terminach).

Czas trwania terapii grupowej jest ustalany przez terapeutów prowadzących. Dołączenie do grup odbywa się po uprzedniej kwalifikacji w trakcie indywidualnych konsultacji.

W przypadku chęci podjęcia psychoterapii grupowej, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.

Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się

Dane kontaktowe firmy

tel.: 515 877 645

e-mail: biuro@syntonialublin.pl

Aleja Spółdzielczości Pracy 3/6

20-147 Lublin

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Copyright © Syntonia 2020.
Projekt i wykonanie - Freeline.