W Naszym Ośrodku oferujemy również pomoc psychiatryczną osobom, które przebyły bądź doświadczają kryzysów psychicznych.
Głównym celem badania psychiatrycznego jest postawienie diagnozy i zaplanowanie leczenia pacjenta zgodnie z jego potrzebami.
Zadaniem lekarza jest wszechstronne poszukiwanie źródeł zgłaszanych przez pacjenta trudności, dlatego oprócz przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, specjalista może zaproponować dodatkowe badania diagnostyczne.
Podczas pierwszej wizyty lekarz psychiatra zbiera wywiad dotyczący aktualnej sytuacji pacjenta, historii
jego objawów, a także zdrowia somatycznego.
Z tego powodu pierwsza wizyta jest dłuższa i trwa około godzinę.
Następnie lekarz przedstawia plan leczenia. Psychiatra może zaproponować pacjentowi leczenie farmakologiczne, podjęcie psychoterapii lub połączenie obu form pomocy. W zasadnych sytuacjach lekarz psychiatra może skierować pacjenta do szpitala.
Czas trwania i częstotliwość kolejnych wizyt zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, konkretnej sytuacji w trakcie leczenia, a także stylu pracy lekarza.
Na początku leczenia mogą być wymagane dłuższe i częstsze wizyty, z uwagi na konieczność starannego monitorowania efektów leczenia i możliwość adekwatnego reagowania przez lekarza na zgłaszane dolegliwości. W okresach stabilizacji stanu psychicznego wizyty odbywają się rzadziej.
Zajmujemy się psychiatrią w Lublinie, mamy wieloletnie doświadczenie. Nasi pacjenci to osoby dorosłe oraz dzieci — psyhiatra dziecięcy Lublin - Zapraszamy rezerwacji wizyt.