Konsultacje psychologiczne Lublin

To kilka spotkań, zazwyczaj od 3 do 5, podczas których psychoterapeuta stara się wsłuchać w pacjenta, zrozumieć na czym polega jego cierpienie, dlaczego to, co przeżywa jest dla niego trudne, dlaczego właśnie teraz potrzebuje pomocy. Co się stało, że czuje że już sam nie jest w stanie sobie poradzić. Czego pragnie, czego oczekuje od leczenia.
W trakcie tych początkowych sesji, powstają pierwsze hipotezy, stawiana jest wstępna diagnoza i wyłaniają się obszary, które powinny być objęte pracą terapeutyczną oraz które mogą przynieść pacjentowi ulgę w cierpieniu.

Konsultacje kończą się omówieniem z pacjentem tego, czego psychoterapeuta dowiedział się na temat jego cierpienia; jak rozumie jego trudności, ich genezę oraz właściwą formę leczenia. Na koniec konsultacji, psychoterapeuta informuje pacjenta czy proponowana przez niego forma terapii jest w stanie mu pomóc. Jeśli nie, zostaje on skierowany do innego specjalisty.

Jeśli psychoterapia może wnieść poprawę sytuacji pacjenta, najprawdopodobniej psychoterapeuta zaproponuje mu rozpoczęcie właściwego procesu terapeutycznego. Jeśli pacjent decyduje się na podjęcie psychoterapii, omawiany jest kontrakt terapeutyczny. Stanowi on fundament całego procesu terapeutycznego i tworzy ramy, które umożliwiają proces leczenia. Gdy obie strony zgadzają się na warunki pracy, rozpoczyna się praca terapeutyczna.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.

Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się

Dane kontaktowe firmy

tel.: 515 877 645

e-mail: biuro@syntonialublin.pl

Aleja Spółdzielczości Pracy 3/6

20-147 Lublin

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Copyright © Syntonia 2020.
Projekt i wykonanie - Freeline.