Psychoterapia par

To forma terapii dostosowana do pracy z parą pozostającą ze sobą w bliskiej relacji. 
Często zgłaszające się na nią pary, od dłuższego czasu borykają się z poważnymi problemami w relacji; czują, że nie umieją ze sobą być, nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie potrafią kochać swojego partnera; przeżywają frustrację, złość, lęk, zobojętnienie, nienawiść.

Pary często przychodzą z nadzieją, że psychoterapia umożliwi im wyjście ze stagnacji, rozbudzi utracony ogień namiętności, rozwieje perspektywy rozpadu lub pozwoli na nowo poczuć miłość do partnera. Czasem partnerzy zgłaszają się, bo już sami nie wiedzą czego chcą lub pragną się rozwieść, ale nie potrafią tego dokonać. Dlatego, właściwą terapię poprzedza okres konsultacji, podczas których wspólnie z terapeutami ustalają cele terapii. 

Celem terapii par/małżeńskiej jest umożliwienie parze rozwoju nowej dynamiki. Dynamiki, która pozwoli im wyjść ze stagnacji, która tylko utrwali i pogłębi ich wspólne cierpienie, tak aby byli zdolni podjąć nowe decyzje, nie tylko o rozstaniu, ale również o pozostaniu. Ale zanim jednak podejmą te decyzje, każdy z partnerów będzie potrzebował poznać siebie lepiej, inaczej nie będzie zdolny rozpoznać jak własnymi pragnieniami i lękami przyczynił się do powstania zaistniałego kryzysu. Jeśli partnerzy pragną uratować swój związek, również potrzebują poznać i zrozumieć lepiej swoich partnerów, odkryć jak ich osobiste dylematy utrudniają im bycie innym w relacji z nimi. Być może, to pozwoli im zaakceptować partnera takim, jakim jest i nie żądać od niego, aby stał się takim, jaki wyobrażają sobie, że powinien być. Para potrzebuje zrozumieć swoją dynamikę, dowiedzieć się jak doszło do niszczącego ich wzajemne więzi kryzysu.
 
Sesje psychoterapii par zazwyczaj odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają około 90 minut. Jeśli partnerzy nie są w stanie wspólnie pracować, psychoterapeuci mogą zalecić każdemu z nich indywidualne procesy psychoterapeutyczne.

W przypadku chęci podjęcia psychoterapii dla par, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.

Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się

Dane kontaktowe firmy

tel.: 515 877 645

e-mail: biuro@syntonialublin.pl

Aleja Spółdzielczości Pracy 3/6

20-147 Lublin

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Copyright © Syntonia 2020.
Projekt i wykonanie - Freeline.