Psycholog/ Psychoterapeuta
mgr Boris Chiriboga-Oleszczak
Jestem psychologiem, psychoterapeutą i specjalistą psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Swoją wiedzę zdobyłem na licznych szkoleniach m in. w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej i Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracuję w paradygmacie psychodynamicznym, w którym uznaje się istnienie i wpływ nieświadomości na świadome życie człowieka. Swoje doświadczenie kliniczne zdobyłem między in. podczas stażu i pracy w Szpitalu Neuropsychitrycznym w Lublinie.
 
Pierwsze kilka spotkań poświęcam na zapoznanie się z indiwidualną problematyką pacjenta. Staram się dowiedzieć nie tylko z jakimi trudnościami się boryka, ale również interesuję się jego historią życia, jego potrzebami, pragnieniami, marzeniami oraz obecną sytuacją życiową. Celem tych spotkań jest uzyskanie wstępnego rozeznania w wewnętrznym świecie pacjenta oraz postawienie diagnozy. Po okresie konsultacji, na sesji omawiam z pacjentem moje spostrzeżenia, wnioski i możliwe cele terapii. Jeżeli uznaję że pacjent pracując ze mną może uzyskać pomoc w rozwiązywaniu lub uporaniu się ze swoimi trudnościami, proponuję rozpoczęcie procesu psychoterapeutycznego. Gdy pacjent decyduje się podjąć psychoterapię, omawiam z nim na czym polega psychoterapia oraz przedstawiam mu warunki naszej wspólnej pacy. Jeżeli trudności pacjenta nie są podatne na wpływ psychoterapii, przekierowuję go do innego specjalisty.
 
Zajmuje się psychoterapią młodzieży (od 15 r. ż.) i osób dorosłych z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi i nerwicami. Prowadzę również psychoterapię dla osób borykającymi się różnymi problemami, takimi jak: kryzysy życiowe i rodzinne, trudności w relacjach z bliskimi (partnerami, dziećmi, w pracy), trudności w znalezieniu partnera lub utrzymania związku, trudności z własną asertywnością i autonomią, doświadczaniem nadmiernych napięć i stresów i in. Dodatkowo pracuję z osobami zmagającymi się z uzależnieniami.
 
Swoją pracę poddaję stałej superwizji u superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz superwizora Państwowej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
Prowadzę także terapię w języku angielskim i hiszpańskim.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.

Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się

Dane kontaktowe firmy

tel.: 515 877 645

e-mail: biuro@syntonialublin.pl

Aleja Spółdzielczości Pracy 3/6

20-147 Lublin

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Copyright © Syntonia 2020.
Projekt i wykonanie - Freeline.